Fotografia ślubna

Tyle kosztuje podstawowy pakiet reportażu ślubnego. Co zawiera, o tym poniżej:

– dojazd fotografa do 50km w cenie (jeśli odległość jest większa to koszt dojazdu do indywidualnego ustalenia)

– pracę fotografa od przygotowań Pani Młodej (najczęściej od godz. 12:00) do oczepin (nie dłużej niż do 01:00)

– krótka sesja ślubna w dniu ślubu

– minimum 200 zdjęć obrobionych cyfrowo, przekazanych w wersji elektronicznej

Pakiet podstawowy można rozszerzyć według indywidualnego upodobania m.in. o: 

– sesję narzeczeńską

– dłuższy czas pracy fotografa

– sesję ślubną w innym terminie

– większą ilość zdjęć

– wydruk zdjęć, oprawienie ich w gustownym albumie

– przygotowanie fotoksiążki

Jak pracuje fotograf ślubny?

Jeżeli zastanawiacie się jak pracuje fotograf podczas ceremonii ślubu, w jaki sposób się zachowuje, jak używa sprzętu? To bardzo dobrze, bo to jest Wasz ważny dzień, może nawet naważniejszy w życiu i chcecie być pewni, że wszystko jest przygotowane jak należy i bez jakiś nieprzyjemnych niespodzianek. Poniżej opisuję, jak ja do tego podchodzę, co robię, żeby utrwalić to wspaniałe i wyjątkowe wydarzenie.

Pierwszy krok to podjęcie przez Was decyzji o wyborze fotografa. Jeśli jestem to ja, ustalamy termin i miejsce ślubu, ustalamy zakres pakietu i podpisujemy umowę, która jest dla Was zabezpieczeniem.

Kolejną rzeczą, którą bardzo polecam, to sesja narzeczeńska. Pozwala nam się bliżej poznać, zobaczycie jak ja pracuję, jakie są efekty tej pracy, a dla Was to będzie fajna pamiątka. Sesja narzeczeńska jest znacznie luźniejsza niż sam ślub, z którym jest związany stres, bez dodatkowej publiczności. Materiał, który otrzymacie po tej sesji, możecie później wykorzystać do przygotowania zaproszeń ślubnych, czy innych upominków dla gości weselnych. Taka sesja, też ułatwi Wam podjąć ostateczną decyzję o wyborze fotografa. Moi klienci, którzy zdecydują się na reportaż ślubny wykonany przeze mnie dostają specjalny rabat na sesję narzeczeńską.

2/3 tygodnie przed uroczystością potwierdzamy wydarzenie i umawiamy się na spotkanie przed ślubem. W trakcie takiego spotkania omawiamy scenariusz całego wydarzenia. Jest to bardzo istotne, gdyż pozwala mi się odpowiednio przygotować, tak żeby nie być zaskoczonym jakąś nieoczekiwaną sytuacją. Czasem też mogę coś podpowiedzieć lub doradzić.

Na Waszą uroczystość przyjeżdżam własnym samochodem, tak więc jestem mobilnie niezależny. Chętnie wykonam reportaż z Waszego ślubu w promieniu do 150 km od Stalowej Woli, gdzie mieszkam.

W trakcie ceremonii ślubnej ubrany jestem w garnitur. Mam też zapasową koszulę, na wypadek jakiejś przygody. Moim zdaniem jest to ważne, bo dzięki temu nie wyróżniam się od gości weselnych i jestem mniej rzucający się w oczy, co ma na pewno znaczenie dla Was, ale także dla księdza w kościele. Jest to też wyraz szacunku dla Młodej Pary.

Podczas reportażu ślubnego używam dwóch takich samych aparatów, w których mam zdublowane karty pamięci oraz baterie. Robię to z dwóch podstawowych powodów.

Po pierwsze w sytuacji awaryjnej, gdyby z jakiejś przyczyny przestał działać jeden aparat (nigdy się to nie zdarzyło, ale to tylko urządzenie, które może się poprostu zepsuć), wówczas mam drugi, na którym mogę pracować, do tego wymienność kart pamięci, baterii czy też obiektywów powoduje, że mogę to robić swobodnie bez ograniczeń.

Po drugie zasadniczo używam dwóch jasnych, stałoogniskowych obiektywów, 35 mm oraz 85 mm i dzięki tzw. szelkom fotograficznym mam stały, bezpośredni dostęp do obu apartów z tymi obiektywami i mogę w łatwy sposób robić różne kadry.

Bardzo ważnym elementem reportażu ślubnego jest cermonia w kościele. Przed mszą idę do księdza do Zakrystii, w celu przedstawienia się i omówienia wytycznych co do mojej obecności w trakcie ceremonii. Dzięki temu ksiądz, będzie wiedział z kim ma do czynienia i jako gospodarz poczucie, że nie wydarzy się nic zaskakującego. Mam pozwolenie od Kurii Diecezjalnej na fotografowanie podczas uroczystości liturgicznych oraz dużą świadomość zasad przebiegu mszy świętej, dlatego też w jej trakcie nie używam lampy błyskowej. Wszystko to gwarantuje większy komfort dla Was, że nic nie będzie rozpraszać i umożliwi godne przeżycie tej ważnej chwili.

W trakcie przyjęcia weselnego nie spożywam alkoholu. Zależy mi, żeby młodzi mieli do mnie zaufanie, że w każdej chwili jestem dla nich dostępny i dyspozycyjny. To też taki wyraz szacunku dla Młodej Pary. Z drugiej strony też oczywiście przeżywam momenty wzruszeń, czy radości razem z Wami. 

marcinscipien.pl

© Wszystkie prawa zastrzeżone